Služby skavet+

Preventivní péče

malá ošetření

Stříhání drápků, ošetření análních žlázek, vyčištění uší a další malé úkony. Aplikace čipu a registrace, vystavení očkovacího průkazu nebo mezinárodního pasu. Zdravotní prohlídka před cestováním, změnou majitele, po pokousání.

vakcinace

U každého pacienta přihlížíme na věk, zdravotní stav, prostředí, ve kterém se pohybuje a mnoho dalších faktorů, dle kterých pak volíme nejvhodnější vakcinační schéma.

ošetření proti vnějším a vnitřním parazitům

Nabízíme různé přípravky na odčervení malých i velkých zvířat – tablety, sirupy, pasty i spot-ony. Proti vnějším parazitům máme na prodej oblíbené tablety Bravecto, ale také spot-ony, obojky Foresto, Scalibor, spreje a další.

vyšetření trusu

Pro vyšetření je nutné nasbírat reprezentativní vzorek stolice za tři dny a skladovat ho v jedné nádobě na chladném a tmavém místě. Vyšetření doporučujeme u králíčků vždy před očkováním, ale i u ostatních zvířat preventivně, nebo při trávicích potížích a podezření na začervení. Díky rychlotestům umíme diagnostikovat i giardiozu či parvovirozu.

vyšetření moči

Ideální je vzorek moči odebraný těsně před návštěvou veteriny, maximálně 4 hodiny starý. U psů stačí odchytit moč do kelímku při běžném venčení, u koček, králíků a dalších zvířátek už to tak jednoduché nebývá – můžeme Vás vybavit speciální odběrovou sadou, která se dává do toalety, na kterou jsou zvyklí.
Moč nám o pacientovi může prozradit spoustu důležitých věcí, navíc způsob odběru je neinvazivní a pacienta většinou nijak nestresuje.

vyšetření krve

Toto vyšetření už vyžaduje více času, proto je lepší se objednat. Na odběr krve se chodí nalačno, 8 hodin po posledním krmení, pokud lékař neurčí jinak. Vyšetření krve doporučujeme zejména u starších pacientů, ideálně preventivně, dříve, než se projeví nějaký problém. Jaké vyšetření by u Vašeho mazlíčka bylo vhodné Vám rádi doporučíme po konzultaci.
Provádíme i odběry na genetické testy, které jsou u některých plemen nutné pro uchovnění.

Interní a akutní medicína

dermatologie

Vyšetření kůže, kožních derivátů, uší. Nativní i barvená cytologie, speciální vyšetření na dermatofyty, biopsie a následné odesílání vzorků na histologické nebo dermatohistopatologické vyšetření. Alergenodiagnostika a případná desenzibilizace.

oftalmologie

Základní vyšetření oka, fluoresceinový a Schirmerův test, USG vyšetření, diagnostika a léčba. Složitější případy referujeme na specializované pracoviště.

stomatologie

Ošetření zubů ultrazvukem a následné leštění, případně chirurgická extrakce na základě RTG diagnostiky. Mechanické odstranění zubního kamene i bez anestezie. Korekce chrupu u hlodavců a králíků.

kardiologie

RTG a USG vyšetření, pro podrobnější vyšetření srdce referujeme pacienty na specializované pracoviště.

ortopedie

Vyšetření pohybového aparátu, RTG vyšetření kyčlí, loktů a páteře pro oficiální posouzení, chirurgické řešení ruptury předního zkříženého vazu metodou TTA, podpůrná terapie artrotických onemocnění. Komplikované případy stabilizujeme a referujeme na specializované pracoviště.

chirurgie

Kastrace samců a samic psů, koček a drobných savců - i kryptorchidních, ovariektomie u mladých samic, ovariohysterektomie u starších, případně při patologických změnách. Chirurgie trávicího traktu - vyjmutí cizích těles, gastropexe, enteroplikace, enterektomie,.. Excize novotvarů, oční chirurgie, orgánová biopsie, splenektomie, uretrostomie, sutura kýlní branky (perineální, traumatické, břišní, tříselné), amputace, zkrácení měkkého patra a plastika nozder u brachycefalických plemen,.. Akutní zákroky, jako je torze žaludku, císařský řez, zánět dělohy, ošetření úrazů.

gastroenterologie

Řešení akutních i chronických trávicích potíží. USG a RTG vyšetření, kontrastní RTG, koprologické vyšetření, speciální krevní testy - elektrolyty, enzymy slinivky břišní, FPL.

endokrinologie

Diagnostika poruch žláz s vnitřní sekrecí na základě speciálních krevních testů a USG vyšetření, dlouhodobý monitoring pacienta a jeho odpovědi na terapii.

gynekologie a andrologie

Vaginální cytologie, USG vyšetření, stanovení hladiny progesteronu v krvi, chemická dočasná kastrace (Suprelorin) a šetrná antikoncepce (Megace).

urologie a nefrologie

Kompletní vyšetření moči, katetrizace a řešení obstrukcí močového traktu, management urolitiáz. USG a RTG vyšetření ledvin, močového měchýře, stanovení ledvinných parametrů v krvi (včetně SDMA - časné poškození ledvin) a moči. Hospitalizace s infusní terapií.

porodnictví a inseminace

Komplexní poradenství, plánování termínu krytí a porodu na základě stanovení hladiny progesteronu, plánovaný i akutní císařský řez. Odběr a vyšetření semene psů, následná inseminace.

Chovatelské potřeby

krmiva

Nabízíme krmiva značky Pro Plan, se kterými máme mnohaleté zkušenosti a na které klientům nabízíme stálou slevu 4+1. Pro psy si můžete vybrat z příchutí kuře, jehně a losos. Pro kočky je výběr ještě širší - kuře, krůta, králík, losos a pstruh. Ke granulím u nás můžete zakoupit i kočičí kapsičky, nebo sušenky pro psy od stejné značky.
Velká část naší prodejny patří také krmivům značky Eukanuba, se kterými máme stejně dobré zkušenosti a na které nabízíme akci 5+1. V nabídce máme granule pro psy všech velikostí i věkových kategorií, včetně dietních granulí a konzerv od této značky.
Z dietních krmiv u nás najdete především značku Hills, dále také Calibra, Royal Canin, Trovet, VetExpert a výše zmiňovanou Eukanubu. Rádi s Vámi budeme konzultovat, co by pro Vašeho mazlíčka bylo nejvhodnější. Pokud si z našeho sortimentu nevyberete, je možnost řadu dalších značek bez problému objednat s doručením do druhého dne.
Pro králíky a hlodavce je možné u nás zakoupit i seno nebo granule od značky Supreme Selective.

pamlsky

Jako odměnu za statečnost můžete svému mazlíčkovi vybrat sušená masíčka, piškoty, sušenky a další dobroty, včetně dietních. Najdete zde i pamlsky, tyčinky nebo sušené bylinky pro králíky a hlodavce.

hračky

Z našich hraček si jistě vybere každý. Ať už se jedná o čivavu nebo pitbula, kotě, králíčka nebo křečka. Sortiment hraček se snažíme obměňovat, ale najdete u nás i vyzkoušené klasiky, jako jsou pullery a JW míčky.

další sortiment

Máme opravdu od všeho trošku - vodítka, obojky, kočkolity, hobliny, záchůdky, přepravky, napáječky, misky, chladící podložky, šampony, doplňky krmiv,.. Stačí se zeptat a rádi poradíme, kde Vámi hledanou věc naleznete.